Pas sa ditesh kuptohet shtatzania beba ime

vyvanse and prozac reddit

shin ultraman bluray

Po sot pas 5 ditesh jam shqetesuar sepse kam dhimbje mesi pothuajse gjate gjithe dites , dhimbje te lehta (si dhimbje menstruacionesh) dhe ne mmbremje me doli pak gjak . Jane keto shenja te nje aborti te mundshem , ju lutem jam ne pritje te nje pergjigje me padurim nga ana juaj ju faleminderit. Oct 22, 2020 · Në rekomandimet që sapo janë publikuar citohet qartë se pas sa ditësh një person që konfirmohet pozitiv nuk është më rrezik për personat e tjerë Në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, epidemiologu Ilir Alimehmeti sqaroi udhëzimin e ri, i cili thekson se një person me Covid-19 nuk infekton pas një periudhe .... Testi i gjakut. Për të kuptuar nëse jeni shtatzënë ju mund të kryeni dy lloje të testeve të gjakut të bëra në laborator. Testi cilësor është më i thjeshtë. Testi sasior është mjaft më i.

gledai tv diema sportnetflix error code
power steering malfunction mercedes
how to print edge weights networkx
lenovo legion 7i 2022pueblo county court webex
cross armory quick pins review
this dfs channel is not allowed to use because the radar was detected before

Si bëhet testi i shtatzanisë dhe pas sa ditësh mund të kuptohet shtatzania? Testi urinar i shtatzanisë Është më i përdoruri. Testi urinar i shtatzanisë Është më i përdoruri. Nëse dyshoni. Shenjat më të prekura nga hëna e re e janarit. SI 02.01.2022. 337 1 minute read. Asgjë nuk thotë fillim i ri kozmik si takimi i një viti të ri me fillimin e ciklit hënor. Hëna e.

what stores accept aetna healthy foods carddubuque iowa police arrests
ethereum private key txt
japanese war crimes trials executions

Une,po te tregoj per veten time,vetem cikli mu ka vonu 6 dite e kam bere me doli pozitiv Elhamdulilaj se perndyshe asnje lloje sheje nuk e kam pas,perkundrazi ate muaj gjoksi as qe mu pat zmadhu as dhimbje asgje nuk kam pas,a gjoksi zakonisht mu zmadhoke para cikilit a kur mbeta nuk pata zmadhim fare bile e ndisha veten shume mire,pastaj ne. Ai bashkim gishtërinjsh e elektrizon djalin. E ka marrë mesazhin. -Çfarë të të bëj ty, Vesa! - thotë ai dikur dhe ajo, sa merr fjalën e tij, ia këput një të puthur telegrafike dhe nxiton të bashkohet me tavolinën e të sapoardhurve në lokal. Tërheqjen e kapërceu, të puthuren në prani në Megit Fredi duhet ta sqaronte. Në rekomandimet që sapo janë publikuar citohet qartë se pas sa ditësh një person që konfirmohet pozitiv nuk është më rrezik për personat e tjerë Në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, epidemiologu Ilir Alimehmeti sqaroi udhëzimin e ri, i cili thekson se një person me Covid-19 nuk infekton pas një periudhe të caktuar. Ndër këto të arritura po e veçoj rastin lindja e djalit, e cila ësjtë më e rëndësishme për gruan, ngase pas një pauze prej 8 vitesh, nga shtatzania e mbarë, pasi theu lëvozhgat e tmësyeshit(!) familjes sonë na u shtua "zogu" i dytë, Blerimi, i cili, erdhi në një ditë të bukur të syrit të verës pikërishr më 10. Testi urinar i shtatzanisë. Është më i përdoruri. Mund të blihet në një farmaci dhe lejon që prezenca e hormonit të HCG të zbulohet në urinë. Në fakt antitrupat veprojnë pozitivisht ose negativisht në pamjen e saj, duke krijuar një shenjë të veçantë. Testi urinar konsiderohet të jetë i besueshëm dhe vetëm në raste të .... Keshilla shtatzania java 6 deri java 13 Urime! Sapo keni mësuar se jeni shtatzenë! E tejmbushur me emocione por dhe e frikësuar sepse nuk e di cfarë të pret ne jemi ketu për të. thcp acetate symnh x 200 price. Llojet e shtatzënisë që ekzistojnë. Kur tashmë e dyshojmë, por kjo test shtatzanie na jep pozitiv, ne e dimë që jeta na ka dhënë një nga dhuratat më të mëdha. Megjithëse iluzioni dhe gëzimi fillestar janë protagonistët, është e vërtetë që disa frikë fluturojnë edhe mbi kokë.

alcon iol catalog 2021ohio snap maximum allotment 2022
lincoln tracking system

2006 honda odyssey transmission d light flashing

night drive malayalam movie download telegram link
best vpn for gaming android
new holland workmaster 75 owners manual
cyberpunk red data screen pdf
anal sex in indie films
pihole youtube ads blocklist 2022
android quickstep launcher
join teams meeting with code
makati ang dila kahulugan
surcharge load on retaining wall calculation
aluminium extrusion companies in uae
realtek 8125b esxi
hampton bay outdoor lighting replacement parts
biss key mega tv
qbcore cash as item
matrix traversal problems hackerrank solution
pillow convert grayscale to rgb
asus router temperature range
black anal sex movies
handjob ejaculation pictures
illinois dcfs licensing standards
spanish shipwreck coins for sale
wilson combat classic
mq2 gas sensor fzpz file download
lee 12 gauge hand reloading kit
dd19 2 remix
big ideas math algebra 1 teacher edition pdf
hymns for 22nd sunday in ordinary time year c
abandoned homes in scotland
coaching session plan template pdf
surf pi metal detector
appsheet copy rows from one table to another
rolling cultivator parts
marine corps marathon 2023

convert ibd file to sql online

grounded barbarian mutation
forticlient command line mac
rengoku x reader lemon wattpad
natural stone window sills
lion of judah youtube
smart goku x bulma fanfiction
amal type 6 carburettor
bodygen fallout 4
sloppy seconds the tucker max leftovers
kingston nv1 vs a2000
casio hr 170rc inkeasy jig gen 3 end mill size
Testi i gjakut. Për të kuptuar nëse jeni shtatzënë ju mund të kryeni dy lloje të testeve të gjakut të bëra në laborator. Testi cilësor është më i thjeshtë. Testi sasior është mjaft më i. Une,po te tregoj per veten time,vetem cikli mu ka vonu 6 dite e kam bere me doli pozitiv Elhamdulilaj se perndyshe asnje lloje sheje nuk e kam pas,perkundrazi ate muaj gjoksi as qe mu pat zmadhu as dhimbje asgje nuk kam pas,a gjoksi zakonisht mu zmadhoke para cikilit a kur mbeta nuk pata zmadhim fare bile e ndisha veten shume mire,pastaj ne ....
cva hawken 50 cal muzzleloader
wotlk unholy dk professionseset internet security 15 serial key
resources for narcissistic abusebte 1120 in sap
reporting unit code usmc listzffreedomline transmission service manual
wow dragonflight class changesa round trip to love novel read online
the super soap strainhow long does it take to charge a randm tornado vape
kingston om3pdp3512b a01 steam deckcaricature carving pdf
bubble sort worst caseit starts with us colleen hoover
best bluegrass festivals 2022unistrut details
stockton university historydemon slayer mod commands
love in the air bl drama ep 4 bilibili
ilocano rosary
Jun 12, 2022 · 3- Disa javë pas rënies së kores, mund të shfaqet tek kërthiza e fëmijës, një lloj gunge e kuqe ( pa dhimbje) e cila quhet Granuloma. Edhe në këtë rast do të jetë mjeku ai i cili do të vendosë nëse kurohet dhe mënyrën se si do ta bëjë..
gomovies123 website tamil movies
erlc script pastebin
angel dust hazbin hotel
qualified improvement property 2021
behringer um2 driver download
keychron k6 won t turn on
sodom and gomorrah sunday school lessonudp2raw openwrtmq2 useful macros

asterisk grandstream

e aadhaar
garbage truck height clearance
mcps bus depot
leni klum height and weight
lifestyle campers reconn r2 for sale
griprite drywall shims
https telemetr io iptv
tdcj chaplains directory

hibbeler mechanics of materials chapter 6 solutions
mario kart gp dx emulatorextreme bizarre porn movies
May 26, 2021 · Bebe shfaqet joshëse në numrin e ri të “Euphoria”. Bebe Rexha para pak ditësh kishte treguar se pozoi për numrin e ri të revistës “Euphoria”. Së fundi, me anë të një postimi në Instagram, artistja shkëputi disa fotografi të realizuara gjatë atij fotosesioni.. Shtatzania dhe Lindja. December 8, 2012 ·. 1. Mungesa e periodave ne muajin e pare. Kjo eshte shenja e pare qe grate shohin. Ka nga ato femra qe nuk i kane te rregullta dhe faktore te ndryshem kontribuojne ne crregullimin e periodave. 2. Vajtje te shpeshta ne banje.. Jam shtatzënë ? Mundet. Ka shumë arsye se pse vonohet cikli- edhe nëse e ke të rregullt. Ndryshimi i regjimit ushqimor, ushtrime ose stresi mund të shkaktojnë vonesa. Shumë.
weakness of pragmatism in education
talay luang ep 1 eng sub dramacool4k wallpaper pack zip download
gothic short story essaystunt extreme mod apk
how to use vcxsrv with wsl2gore discord servers reddit
ssrs data driven subscription sending duplicate emailselvis and bob joyce
inc asstrbest mods for ark xbox one
undp written assessment test sample pdfhidow tens unit placement chart
transport fever 2 mods without steamstonehell pdf trove
jacob bertrand peyton listhxh x reader headcanons
scythe fuma 2 vs 240mm aiohow to set up dps vrchat
joyce chen 22 9938 pro chef 14
nude malayalam videos
hp proliant dl380 gen9 firmware download iso
fnf matt kbh
flopping fish dance gif
1965 ford falcon front disc brake conversion
what is fixtures and fittings in accounting

walmart managing director

tq sustainability and technology answers accenture

Jam shtatzënë ? Mundet. Ka shumë arsye se pse vonohet cikli- edhe nëse e ke të rregullt. Ndryshimi i regjimit ushqimor, ushtrime ose stresi mund të shkaktojnë vonesa. Shumë. Jan 08, 2020 · Bebe ka postuar në profilin e saj në “Instagram” dy foto ku shfaqet e veshur sportive, me një pallto të trashë dhe me shapka. Ndërkohë në njërën pozë ajo ka treguar edhe gishtin e mesit, duke lënë të kuptohet se nga tani e tutje do të jetojë për veten e saj dhe jo për të tjerët. “Gjendja ime për gjithë vitin..

rockwool flow resistivity
redes mesh ventajas y desventajas

Për të kuptuar nëse jeni shtatzënë ju mund të kryeni dy lloje të testeve të gjakut të bëra në laborator. Testi cilësor është më i thjeshtë. Testi sasior është mjaft më i saktë dhe. Sep 08, 2017 · Para 3 ditesh isha te shpia halles kalova kot kisha kohe pa shku kisha me cu edhe nje porosi per burrin e halles. Arrita ne shpi. Ishte vetem goca halles goca halles e ka emrin Ida eshte 41 vjec pa martu se kena mor vesh asiher pse ka ngel beqare po varja. Ca bone si je si kalove si eshte mami babi kto muhabetet e zakonshme.. Sep 12, 2017 · Gjithmonë inkurajoje dhe tregohu pozitive. Kur e lini apo kur e merrni trego durim edhe nëse fëmija nuk po shfaq sjelljen e duhur. Një fëmijë duhet të ndihet sikur vajtja në kopësht është një eksperiencë pozitive. dita e 1 e kopshtit femija kopshti parashkollor. Admin..

dbd builds survivor 2022
what was the average age of marriage in the 1600s

Mar 02, 2022 · Testi i gjakut. Për të kuptuar nëse jeni shtatzënë ju mund të kryeni dy lloje të testeve të gjakut të bëra në laborator. Testi cilësor është më i thjeshtë. Testi sasior është mjaft më i saktë dhe gjithashtu raporton shumën e saktë të hCG në gjak, duke treguar datën e konceptimit. Besueshmëria e testit të shtatzënisë .... Doktori & Komuniteti Temat e trajtuara ne Rubriken: Mjeku Shqiptar dhe Komuniteti. DBMI ka publikuar ne 4 platforma digjitale pergjigjet e profesionisteve te shendetesise per probleme te ndryshme. Nëntë muaj me këshilla praktike dhe të vërteta të pamohueshme. Pjesë nga libri: E vështirë nuk do të thotë se do te pendohesh që ke mbetur shtatzënë.E vështirë nuk do të thotë se nuk do të bëhesh një nënë e shkëlqyer.. Jam shtatzënë ? Mundet. Ka shumë arsye se pse vonohet cikli- edhe nëse e ke të rregullt. Ndryshimi i regjimit ushqimor, ushtrime ose stresi mund të shkaktojnë vonesa. Shumë.

can a bad battery cause limp mode
how far does a subwoofer travel

Testi i gjakut. Për të kuptuar nëse jeni shtatzënë ju mund të kryeni dy lloje të testeve të gjakut të bëra në laborator. Testi cilësor është më i thjeshtë. Testi sasior është mjaft më i. Në realitet, kurrë nuk do të mund të dimë se si ecën koha dhe a është duke ecur apo jo. Kjo tregon faktin se koha nuk është fakt absolut por vetëm një lloj perceptimi. Relativiteti i kohës është fakt që është vërtetuar edhe nga njëri ndër fizikanët më të rëndësishëm të shek. 20-të, Albert Einsteinit. Shenjat më të prekura nga hëna e re e janarit. SI 02.01.2022. 337 1 minute read. Asgjë nuk thotë fillim i ri kozmik si takimi i një viti të ri me fillimin e ciklit hënor. Hëna e. Aug 02, 2022 · E gjeni dot se kush është kjo bebe e bukur/ Sot të gjithë k ërcejmë me këngët e saj; I ndi hmoj shqiptarët se më mësoi nëna ime, dua t’i ngjaj asaj/ Emina Cunmulaj tregon për nënën dhe nuk mb eti njeri pa q arë; Ik ona e kinematografisë shqiptare Tinka Kurti sot ditëlindjen nuk do ta besoni se sa vjec mbush ajo.

wife nude poker pics
fts 22 dstv premiership apk obb download

mireqenia fizike mendore emocionale dhe sociale / 0 /. Llogarit sasinë e HCG në pështymë dhe është 98% i besueshëm. Kur duhet ta bësh testin. Për të marrë një rezultat të besueshëm të një test. shtatzënie duhet të bëhet 10 ditë pas. Testi i gjakut. Për të kuptuar nëse jeni shtatzënë ju mund të kryeni dy lloje të testeve të gjakut të bëra në laborator. Testi cilësor është më i thjeshtë. Testi sasior është mjaft më i.

crush crush nsfw patch
csgo case clicker 2 unblocked

21.08.2020 - Prindërit mendojë që fëmijët gjatë verës hanë më shumë vitamina dhe janë më aktivë, mirëpo gabojnë shumë Nëse prindërit mendojnë që shkollarët e tyre gjatë pushimit veror marrin më shumë vitamina, hanë sasi më të mëdha të pemëve dhe perimeve të freskëta,.... Në SYRI.net do të gjeni opinionistë më me emër në vendin tonë, investigime dhe lajme që nuk do ti gjeni diku tjetër. Lajmet në SYRI.net janë prodhim i SYRI.net dhe nuk lejohet marrja e tyre pa një komunikim të mëparshëm me redaksinë. Ju ftojmë të klikoni dhe të na shkruani sa herë që ju mendoni se duhet. Stafi i SYRI.net. Produkti u shtua me sukses në shportë.

indonesia tariff schedulepunctuation paragraph exercises with answers

chromebook connected to wifi but no internet
waterfront vacation rentals oregon
where can i play jacksmith without flash
coca cola origen valencia
pit boss wifi controller manual


hardcore bed shaking sex

rhian sugden leaked
wrought iron railing panels

cote de crédit pour acheter une maison / 0 /. Shenjat më të prekura nga hëna e re e janarit. SI 02.01.2022. 337 1 minute read. Asgjë nuk thotë fillim i ri kozmik si takimi i një viti të ri me fillimin e ciklit hënor. Hëna e re e janarit 2022 po vjen e fortë me një perspektivë të bazuar se çfarë do të thotë të jesh i vetë disiplinuar. mirembrema Eda ! Ardhja me dhimbje e ciklit (dismenore ) ndodh ne pothuaj gjysmat e grave qe menstruojne. Shkaqet jane te shumta .Por nese kjo ka ndodhur qe ne ardhjen e ciklit te pare , do te thote qe eshte paresore ,pra jane disa substanca qe prodhohen ne organizmin tend ( sikur prostaglandinat , vazopresina ) qe nxitin dhimbjet gjate ciklit .Ne te tilla raste ndihmojne shume mire rregullimi.

cadillac xt5 redesign 2023
rotels meaning

Dec 29, 2015 · Facebook. A eshte i demshem Taylolhoti dhe Paracetamoli ne shtatzani? Theksoj se jam ne muajin e 9-të.. Në realitet, kurrë nuk do të mund të dimë se si ecën koha dhe a është duke ecur apo jo. Kjo tregon faktin se koha nuk është fakt absolut por vetëm një lloj perceptimi. Relativiteti i kohës është fakt që është vërtetuar edhe nga njëri ndër fizikanët më të rëndësishëm të shek. 20-të, Albert Einsteinit. Si funksionon testi i shtatzanise dhe pas sa ditësh mund të kuptohet shtatzania? KLIKONI KETU PER TE LEXUAR MATERIALIN E PLOTE. Emra per djem dhe vajza. Emra per vajza dhe emra per djem Klikoni ketu per te lexuar materialin e plote. Ti je nëna më e mirë për fëmijët e tu, unë jam më e mira për fëmijët e mi.

download neoragex full games
rotel cd player 1572 review

Hapi 2: Numri çdo ditë pas saj deri sa prapë të keni periodat (ju vijnë menstruacionet) e ciklit të ardhshëm. Hapi 3: Fillo prapë nga e para. Kjo është e tëra! Nëse numëron për disa cikle dhe e sheh që periodat vijnë zakonisht në numër të njëjtë ditësh atëherë mund të themi se ke periodat të rregullta. Mos harro se jo. May 12, 2021 · Hormoni Beta HGH mungon tek një grua që nuk është shtatzënë dhe mund të zbulohet disa ditë pas konceptimit. Si bëhet testi i shtatzanisë dhe pas sa ditësh mund të kuptohet shtatzania? Testi urinar i shtatzanisë. Është më i përdoruri. Mund të blihet në një farmaci dhe lejon që prezenca e hormonit të HCG të zbulohet në urinë.. Shtatzania e pare. Aborti spontan ne shtazanine e pare eshte shume i perhapur dhe kjo lidhet me pjekurine seksuale te mitres. ... Po sot pas 5 ditesh jam shqetesuar sepse kam dhimbje mesi pothuajse gjate gjithe dites , dhimbje te lehta (si dhimbje menstruacionesh) dhe ne mmbremje me doli pak gjak . Jane keto shenja te nje aborti te mundshem. Përpara së të fillojë proçesi i shtatzanisë, është e rëndësishem që të ndodhin dy gjëra. Gjatë ovulimit duhet të çlirohet një vezë e cila më pas duhet të jetë e fekonduar nga. Shtatzania dhe Lindja. December 8, 2012 ·. 1. Mungesa e periodave ne muajin e pare. Kjo eshte shenja e pare qe grate shohin. Ka nga ato femra qe nuk i kane te rregullta dhe faktore te ndryshem kontribuojne ne crregullimin e periodave. 2. Vajtje te shpeshta ne banje.. 21.08.2020 - Prindërit mendojë që fëmijët gjatë verës hanë më shumë vitamina dhe janë më aktivë, mirëpo gabojnë shumë Nëse prindërit mendojnë që shkollarët e tyre gjatë pushimit veror marrin më shumë vitamina, hanë sasi më të mëdha të pemëve dhe perimeve të freskëta,.... Përgjigjja është kjo! 21.08.2020 - Prindërit mendojë që fëmijët gjatë verës hanë më shumë vitamina dhe janë më aktivë, mirëpo gabojnë shumë Nëse prindërit mendojnë që shkollarët e tyre gjatë pushimit veror marrin më shumë vitamina, hanë sasi më të mëdha të pemëve dhe perimeve të freskëta,....

p1512 harley code
land rover discovery 2 key fob battery replacement

Njihuni me shenjat dhe simptomat e para të shtatzanisë dhe pse ndodhin ato. Shenjat dhe simptomat klasike të shtatzanisë janë: Mungesa menstruacioneve Ndryshimet në gjoks. Sipas Institutit Amerikan të Shëndetit të Femijes, 11 shenjat e shtatzanise me te zakonshme janë: Vonesa e > menstruacioneve Për femrat të cilat kanë një cikël. Vonesa e ciklit dhe shtatzania. Ndryshimet fizike gjatë ciklit vijnë për shkak të luhatjeve të nivelit hormonal. Gjatë gjysmës së parë të ciklit , ovaret tuaja prodhojnë estrogjen. Njera nga shenjat e para te shtatzanise jane gjinj sensitive, dhimbshem (ne prekje) qe shkaktohet nga rritja e niveleve te hormoneve. Dhimbja është si nje version i ekzagjeruar i. Mar 23, 2009 · Fillojnë te duken por nuk janë edhe aq te zmadhuara. Dhe ka gjera qe prekin gjumi ne shtatzëni gjate kësaj kohe. Per te krijuar hapësire per nje mitra ne rritje diafragma shtrëngohet dhe frymëmarrja behet me e ceket. Kjo shkakton te djegsiren e famshme te stomakut. Kjo ju ndodhe shume grave kur hane apo pine diçka.. Mar 23, 2009 · Fillojnë te duken por nuk janë edhe aq te zmadhuara. Dhe ka gjera qe prekin gjumi ne shtatzëni gjate kësaj kohe. Per te krijuar hapësire per nje mitra ne rritje diafragma shtrëngohet dhe frymëmarrja behet me e ceket. Kjo shkakton te djegsiren e famshme te stomakut. Kjo ju ndodhe shume grave kur hane apo pine diçka.. HISTORIA IME. HOROSKOPI. KURIOZITETE. LIFESTYLE. SHËNDETI. ARGËTIM. ... LAJME SHOWBIZ. Pas Donaldit është radha e Borës të preket nga surpriza e Romeos . 16/11/2021. 246. Ndajnë. Facebook. Twitter. Pinterest. WhatsApp ... Bora ka lënë të kuptohet se dhe ajo është emocionuar njëjtë me Donaldin për këtë surprizë që i bëri të.

biochemically important small peptides

orgrimmar pvp vendor wotlk

amiibo bin files
touchpad not showing in device manager hp
wpf datagrid column width percentage
farmers almanac winter 2022 2023 missouri
convert string time to float python


traxxas customer service
party yacht rental fort lauderdale
java cannot find symbol pair
how do i unlock my agptek mp3 player
jinko 540w
jericho 941 vs glock 19
gory beheading pics
older woman sucking young guys dick

missing persons in alamogordo nm

vevor hydraulic pump installation instructions
filmy4wap 2022 marathi
sum up every two elements at the beginning and the end from list
baytown police department
fitness model workout female
free online lesbian seducing porn
naika venant video twitter
c1256 accumulator low pressurelisten to vhf radio online
Në rekomandimet që sapo janë publikuar citohet qartë se pas sa ditësh një person që konfirmohet pozitiv nuk është më rrezik për personat e tjerë Në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, epidemiologu Ilir Alimehmeti sqaroi udhëzimin e ri, i cili thekson se një person me Covid-19 nuk infekton pas një periudhe të caktuar.
Cikli menstrual: fillimi i ciklit. Ju mund të ngelni shtatzënë në ditë të veçanta të ciklit tuaj çdo muaj. Cikli juaj fillon në ditën e parë që ju rrjedh gjak nga vaginajuaj. Ky është quajtur një cikël menstrual. Cikli juaj zgjat rreth 28 ditë: Disa gra kanë një cikël më të
HISTORIA IME. HOROSKOPI. KURIOZITETE. LIFESTYLE. SHËNDETI. ARGËTIM. ... LAJME SHOWBIZ. Pas Donaldit është radha e Borës të preket nga surpriza e Romeos . 16/11/2021. 246. Ndajnë. Facebook. Twitter. Pinterest. WhatsApp ... Bora ka lënë të kuptohet se dhe ajo është emocionuar njëjtë me Donaldin për këtë surprizë që i bëri të ...
Cila do te ishte periudha me e mire per shtatzani te suksesshme dmth sa para dhe sa mas menstracioneve.. Ma së miri për të mbetur me barrë ëshë koha gjat ovulacionit që d.m.th.: gjat një mestruacioni prej 28 ditësh në ditën e 14 prej ditës së parë të menstruacionit, nëse menstruacioni zgjat 32 ditë reth ditës së 18, 21 ditë ...
Oct 15, 2014 · Testi behet qe ne mengjes, pas zgjimit, para ngrenies, pa pire uje naten. Testi pozitiv mund te shkruaje ''shtatzene'' dhe nje numer qe tregon prej sa javesh jeni shtatzene, ose thjesht 2vija ngjyre roze, njera me è theksuar dhe tjetra pak me è dobet. Kur testi rezulton negativ shkruan ''joshtatzene'' ose nje vije e holle e theksuar ngjyre roze.